Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
www.bibliotekaradzyn.pl

ĆWICZENIA

Główne obchody dożynek gminnych zainaugurowała dziękczynna Msza Święta w kościele św. Anny w Radzyniu Chełmińskim. Część oficjalna i artystyczna odbyła się na placu zamkowym.
Ceremoniom dożynkowym przewodniczyli Starostowie - Państwo Zofia i Arkadiusz Zielińscy z Gołębiewa. Wręczyli oni na ręce Burmistrza Krzysztofa Chodubskiego bochen chleba. Były przemówienia zaproszonych gości, wręczono nagrody laureatom konkursu na najbardziej zadbaną zagrodę wiejską i działkę siedliskową. Ponadto podziękowano za przygotowanie wieńców i stoisk dożynkowych kołom gospodyń wiejskich i sołectwom, podziękowano również sponsorom i osobom, które pomogły w organizacji tegorocznych dożynek.
Wieńce i stoiska dożynkowe przygotowały: Koło Gospodyń Wiejskich Rywałd i Stara Ruda oraz Zielnowo, Sołectwo Czeczewo i Zakrzewo. Ponadto stoiska z poczęstunkiem dla uczestników dożynek przygotowała Piekarnia Państwa Sowińskich z Radzynia Chełmińskiego oraz Wojskowe Koło Łowieckie nr 220 Daniel z Grudziądza. Kiełbaski z grilla – poczęstunek od organizatorów tegorocznych dożynek serwowało Stowarzyszenie Aktywna Wieś w Zielnowie.
Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Dętej z Chełmna, występ Kabaretu Rak oraz koncert Mariusza Totoszko:){gallery}dozynki2017{/gallery}

J.R.

2018  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radzyniu Chełmińskim